CO SIĘ WYDARZYŁO W ROKU 2005/2006:

 

ZBICZNO 19-22.09.2005

Ten wyjazd nazwaliśmy Obozem Integracyjnym. Mieliśmy okazję się tam świetnie poznać. Poznawaliśmy się pracując razem: samodzielnie przygotowywaliśmy posiłki, pracowaliśmy w ogrodzie, nosiliśmy chrust na ognisko. Mieliśmy czas na zabawę: były spacery i podchody, mecze i dyskoteka. Odbył się też plener plastyczny. Kto chciał mógł się też wspólnie modlić – był z nami KSIĄDZ ADAM, dzięki któremu ten wyjazd był możliwy. DZIĘKUJEMY! Dziękujemy też Caritas za udostępnienie ośrodka.

To były niezapomniane chwile…

 

WIELKIE GRILLOWANIE 6.10.2005

Na to popołudnie ZAPROSILIŚMY RODZICÓW. Była okazja zaprezentowania rodzicom naszej szkoły i naszych umiejętności. Każda klasa przygotowała coś pysznego. Oprócz kiełbasek i karkówki było dużo sałatek. Mieliśmy z tym dużo pracy!

Rodzice mieli okazję poznać wszystkich uczniów, porozmawiać z innymi rodzicami i nauczycielami i trochę poćwiczyć
  

DZIEŃ NAUCZYCIELA 13.10.2005

Tę uroczystość UCZNIOWIE przygotowują dla nauczycieli SAMI! Wymyślają, planują, robią próby. Jest część artystyczna, poczęstunek no i prezenty. Sala jest przystrojona na ten dzień.

Jeśli ktoś ma wątpliwości:

NAUCZYCIELE SĄ BARDZO WZRUSZENI I WDZIĘCZNI.

 

W KRAKOWIE 3-6.11.2005

Dzięki gościnności OSÓB Z Środowiskowego Domu Samopomocy z Wjazdowej w Krakowie mieliśmy okazję przeżyć wiele atrakcji. Byliśmy w filharmonii, na rozdaniu nagród…

Zwiedziliśmy Kraków a pani przewodnik opowiadała nam o ciekawych miejscach tego miasta., byliśmy w trójwymiarowym kinie. Odwiedziliśmy też krakowską Szkołę Przysposabiającą do Pracy.   Najbardziej jednak przeżyliśmy imprezę "przyjaciele – przyjacielowi. "Smocze pierniki na przystanku Betlejem" w klubie Moliere. Odbyły się tam przedstawienia Grupy z Wjazdowej i z PRTON (Agnieszka Kalkiewicz napisała scenariusz i występowała). Była wystawa plastyczna prac osób z Wjazdowej i z naszej szkoły I wernisaż. Na zakończenie szaleliśmy na koncercie "Przystanku Betlejem" i Yeskiezsirumem.

W  drodze powrotnej wjechaliśmy też na Jasną Górę.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA 24.11.2005

Bardzo lubimy dyskoteki, a andrzejki to świetna okazja żeby potańczyć! Były też oczywiście wróżby…

Współorganizatorem była ARKADIA.

MIKOŁAJKI 6.12.2005

Razem z Gimnazjum  zgromadziliśmy się przy choince. Zostały wręczone prezenty. Uczniowie sami je kupowali. Nie zawsze umieli wtedy dochować tajemnicy, ale i tak było dużo radości!

 

SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ 9.12.2005

Nasi przyjaciele z Krakowa podsunęli nam pomysł prezentowania naszej twórczości w kręgu przyjaciół. Dlatego zaprosiliśmy naszych rodziców i znajomych aby mogli cieszyć się naszymi występami.

Przedstawienie Dawno, dawno temu zaprezentowała grupa teatralna z Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Spektakl jest oparty na opowiadaniu naszej uczennicy Agnieszki Kalkiewicz. Agnieszka gra też główną rolę.

Zaprezentowała się również grupa taneczna "Telegram" w "Tańcu z pomarańczami".

 

 

DYSKOTEKA W OD NOWIE 4.02.2005

Tradycyjnie Pan Marek Fuerst zorganizował dyskotekę karnawałową. Każdy dostał maskę i szukał osoby do pary z taką samą maską. Był konkurs na najbardziej karnawałową kreację.

 

WALENTYNKI 10.02.2006

W tym dniu świętowaliśmy przyjaźń, sympatię i ciepłe uczucia. Odbył się koncert życzeń walentynkowych – prawie jak w telewizji. Można było zatańczyć a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z lubianą osobą. Pomysł i wykonanie obrazka chudej murzynki i grubego Eskimosa – klasa I B.

I KAŻDY DOSTAŁ WALENTYNKĘ!

 

SPOTKANIA NA SCENIE 16.03.2006

Nasza szkoła wraz z MDK oraz Fundacją sinapis przygotowała SPOTKANIA NA SCENIE. Wystąpiło dziewięć zespołów. Wystąpili NASI UCZNIOWIE tworzący grupę taneczną "TELEGRAM" oraz Kasia Afelt w zespole z PRTON. Gościliśmy teatr "MIĘDZY WIERSZAMI" ze szkoły podstawowej, grupę z WTZ "Bratanki", "Grupę z Wjazdowej". Występowały też grupy taneczne z  MDK. Upominki ufundował pan Marszałek Województwa.

POCZĘSTUNEK dla artystów przygotowali uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców.

 

GOŚCIE Z KRAKOWA 17.03.2006

Nasi przyjaciele z Wjazdowej, z Krakowa ugościli nas wspaniale. Chcieliśmy odwdzięczyć się im. Chcieliśmy pokazać im jaki piękny jest Toruń. Byliśmy w orbitarium, nad Wisłą. Pan przewodnik opowiedział o ważnych miejscach Torunia. Później pokazaliśmy gościom naszą szkołę. KLASY IA I IB PRZYGOTOWAŁY OBIAD! Dzięki życzliwości rodziców było też dużo słodkości.

Udało się!

 

DZIEŃ WIOSNY 21.03.2006

Jak w zeszłym roku nauczyciele mieli szansę pokazania swoich talentów. Nauczyciele gimnazjum przygotowali historię o tym, jak czarownice wyczarowały wiosnę, taniec "Crazy Frog" i "Jesteśmy jagódki". Nauczyciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy wystawili "Królewnę Śmieszkę", która nie była o ptasiej grypie. Było śmiesznie. Tylko niektórzy od tego czasu boją się pani Karoliny - była straszną czarownicą.

 

WIELKANOC 11.04.2006

Co roku obchodzimy Wielkanoc wspólnie z całą społecznością Zespołu Szkół. W tym roku uczniowie klasy II pod kierunkiem Księdza Adama Machowskiego pokazali nam sceny o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Jezusa. Później było tradycyjne święcenie pokarmów i modlitwa. Ksiądz Adam nie żałował wody święconej na nas. Była też okazja do składania życzeń.

 

 

REMSCHEID MAJ 2006

W maju 2006 roku pojechaliśmy do Remscheid na 28 Tydzień dla Ludzi ze Specjalnymi Potrzebami pod tytułem "Wielki Międzynarodowy Hotel". Braliśmy tam udział w warsztatach muzycznych, dramowych, muzyczno-ruchowych i fotograficznych. Wszystkie zajęcia tworzyły obraz międzynarodowego Hotelu. Zwiedzaliśmy Muzeum Czekolady w Kolonii, katedrę w Kolonii oraz pobliski zamek. Poznawaliśmy metody pracy podczas różnych zajęć.

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY 31.05.- 2.06.2006

To była piękna i długa wycieczka. Mieszkaliśmy na Karolkowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez KSNAW. Zwiedziliśmy Łazienki, Muzeum Techniki, Muzeum Narodowe, Bardzo nam się podobało w Zamku Królewskim - polubiliśmy pana przewodnika. Wieczorami chodziliśmy po Starówce. Odwiedziliśmy też Szkołę Przysposabiającą do Pracy.

 

WYCIECZKA DO CHEŁMNA 20.06.2006

Na wycieczkę do Chełmna jechaliśmy autobusem PKS. Tym razem pojechała tylko II klasa. Zwiedziliśmy miasto, później poszliśmy razem na pizzę. Pogoda nam dopisała, humory też.

strona główna