CO SIĘ WYDARZYŁO W ROKU 2007/2008:

MSZA NA ROZPOCZĘCIE ROKU

Mszę odprawił ksiądz Maciej Górka. Modliliśmy się, żeby spokojnie i szczęśliwie zdobywać nową wiedzę i umiejętności w tym roku szkolnym. Uroczyście przynosiliśmy dary do ołtarza.

 

POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW 12.09.2007

Przywitaliśmy uroczyście nowych uczniów (z klasy IA i IB) oraz panią Asię Jedynak - nowego nauczyciela. Wszyscy dostali identyfikatory, figurkę - logo szkoły i kubki z własnym imieniem przygotowane przez klasę IIB. Tradycyjnie był przygotowany przez nas poczęstunek - ciasto.

 

ZBICZNO 17-21.09.2007

PIERWSZY WIECZÓR                                                                 Wieczorem była msza święta, którą poprowadził ksiądz Adam a mnie zaczepił i powiedział, że mam fuchę. Moim zadaniem było przed mszą przygotować sprzęt liturgiczny. Po wieczornej modlitwie wszyscy poszliśmy się myć a następnie spać a nauczyciele mieli zebranie. Dziewczyny niektóre poszły spać a część dziewczyn po cichu sobie rozmawiały.                                                             Agnieszka Kalkiewicz

GRÓD FOLUSZKI                                                                           Przyjechał pan, otworzył i patrzyliśmy, co jest w środku: łuki, miecze. Mieczem tam  kawałek drewna rozwalaliśmy – pan pokazywał jak mamy rozwalać te listwy na tym drewnianym posągu. Strzelaliśmy z kuszy. Potem się przebieraliśmy, robiliśmy zdjęcia, każdy sobie, razem. Za klauna się przebrałem. Pan Zbyszek za tego kata, co łby obcina. Na końcu deszcz runął. Fajnie było.

Krystian Landtratkiewicz

KAJAKI                                                                                              Co tam było?  Tam było: kajaki, był most,płynęliśmy po wodzie. Płynęliśmy. Trzeba było wiosłować. Lewo, w prawo. Ja z Panią Moniką dziesięć razy. Taka duża łódka była.

Grzegorz Szmata

OGNISKO                                                                                     Wpierw poszliśmy po drzewo na ognisko. Potem poszliśmy po lasach, tak wkoło… Jak to się nazywało? Graliśmy w te napisy – bawiliśmy się w podchody. Szukaliśmy zadań. Szukaliśmy kiełbasy i poszliśmy. Gałęzie ścinaliśmy. Ognisko zapaliliśmy jak był wieczór.  Piekliśmy kiełbasy.

Michał Hegenbarth

OSTATNI DZIEŃ                                                                                Około południa pan Zbyszek oraz pani Asia zaczęli nas przewozić na dworzec, około godziny 14.00 mieliśmy pociąg do Torunia. W trakcie jazdy pociągiem mieliśmy przesiadkę aż w końcu dojechaliśmy do Torunia. Na dworcu czekali na nas już rodzice. Musieliśmy czekać na swoje bagaże. Jak przyjechali z bagażami to wszyscy pojechaliśmy do domu.

Agnieszka Kalkiewicz

 

 

REMSCHEID 7-14.10.2007

Pięcioro uczniów klas II i III w nagrodę za naukę i zachowanie w zeszłym roku pojechało do Niemiec.

 

WYBORY 19.10.07

By przypomnieć sobie, jak zachować się w lokalu wyborczym zorganizowaliśmy wybory. Z wcześniej złożonych propozycji wybieraliśmy tytuł naszej gazetki.  Wygrała nazwa KABEL (zaproponowana przez Kamila Kaźmierczaka - gratulujemy!).

 

JESIENNY WERNISAŻ 10.11.2007

Tak jak w zeszłym roku chcieliśmy pochwalić się rodzicom naszym pobytem w Zbicznie. Zaprosiliśmy ich na wystawę fotografii i sałatki. Można było nabyć płytę ze zdjęciami ze Zbiczna.

 

ZAWODY WSPINACZKOWE 22.11.2007

Po zaciętej walce w finale nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Gratulujemy Michałowi Hegenbarthowi, Krystianowi Landtratkiewiczowi i Wojciechowi Grzegorzewskiemu!

 

ZAWODY PŁYWACKIE 25.11.2007

Nasi wuefiści przygotowali zawody pływackie. Z roku na rok kategorie są trudniejsze i uczniowie więcej potrafią.

 

BOŻE NARODZENIE 20.12.2007

Wspólnie z gimnazjum zorganizowaliśmy uroczystość wigilijną. Wystąpił chór przygotowany przez panią Emilę Łukaszewską, był opłatek i tradycyjne dania. Ksiądz Maciej Górka zaprezentował z uczniami klasy IIB teatr cieni - historię Bożego Narodzenia.

 

POŻEGNANIE PANI DYREKTOR WIESŁAWY SKOWROŃSKIEJ 20.12.2007

Dziękowaliśmy Naszej Pani Dyrektor za całą pracę włożoną w powstanie naszej szkoły i opiekę nad nami. Pani Dyrektor otrzymała od nas pamiątkową księgę z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami. Wręczyliśmy też nasze prace. Na wszelkie możliwe sposoby staraliśmy się okazać naszą wdzięczność. Pani Wiesława Skowrońska zostawiła nam odcisk swojej dłoni - jako honorowy członek Klubu Absolwenta.

 

KONKURS WIEDZY O KSIĘDZU PROFESORZE TISCHNERZE 25.01.2008

Przygotowujemy się do nadania naszej szkole imienia księdza profesora Józefa Tischnera. W ostatnim czasie wiele się o nim dowiedzieliśmy. Do konkursu przystąpili przedstawiciele każdej klasy. Po zaciętej walce w finale - tak, że aż zabrakło nauczycielom pytań, zwycięzcami zostali: II miejsce:  Monika Jettka i Dawid Kuligowski, I miejsce: Hanna Kozłowska z klasy IIIc.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na portret księdza Tischnera.  I nagrodę otrzymał Tomasz Nowakowski.

WYJAZD NA LITWĘ I ŁOTWĘ 30.01.- 4.02.2008

Klasa IB - nauczyciele i połowa uczniów (a mieli wszyscy!) zwiedziła Litwę i Łotwę. Byliśmy w Wilnie, Trokach, Dyneburgu i Gulbene, w Rydze i na Górze Krzyży. Niezapomniane przeżycia.

 

WALENTYNKI 14.02.2008

Spokojniej niż zwykle, ale z wielką radością obchodziliśmy walentynki. Przyjaciele przekazywali sobie życzenia i mieli okazję zrobić wspólne zdjęcie.

 

WIELKANOC 18.03.2008

Razem z Gimnazjum świętowaliśmy zbliżającą się Wielkanoc. Oprócz tradycyjnego śniadania z przygotowanymi przez nas potrawami obejrzeliśmy piękne przedstawienie o drzewach przygotowane przez uczniów Gimnazjum i księdza Adama. Przedstawienie przybliżyło nam tajemnicę życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

POŁOWINKI 1.04.2008

Tradycyjnie drugie klasy zapraszają resztę szkoły by wspólnie świętować połowę nauki w szkole. przede wszystkim były tańce ale też gry i zabawy - np. z zamkniętymi oczyma rozpoznawaliśmy się nawzajem po śmiechu. Znamy się już naprawdę dobrze.

 

"DRZWI OTWARTE" 17.04.2008

Gości, których przybyli do naszej Szkoły oprowadziliśmy po salach, pokazaliśmy co robimy, poczęstowaliśmy naszymi wyrobami i pokazaliśmy prezentację o wydarzeniach w naszej naszej szkole i o praktykach. Była okazja do rozmowy.

 

NAUKA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY 18.04.2008

Studenci - ratownicy medyczni ze Szkoły Policealnej Medycznej uczyli nas udzielać pierwszej pomocy. Nauczyliśmy się, żeby najpierw wzywać pomocy. Ratownicy pokazali nam jak się zachować w przypadku oparzenia, skaleczenia, złamania i krwotoku z nosa, co zrobić z osobą, która zemdlała i z osobą nieprzytomną.

Dziękujemy ratownikom!

OTRZYMALIŚMY KOSIARKĘ!

OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFII 29.04.2008

w Szkole podstawowej odbyła się wystawa „DZIŚ, JUTRO, POJUTRZE - PRACA w Szkole Przysposabiającej Do Pracy Nr 26”. Zdjęcia przedstawiały drogę ucznia Zespołu Szkół Nr 26 w Toruniu:

DZIŚ - to szkoła podstawowa - Kaśka, Łukaszek i Marcinek, później w Gimnazjum - Kasia, Łukasz i Marcin. JUTRO - to Szkoła Przysposabiająca do Pracy, w której uczniowie przygotowują się do podjęcia roli pracownika, ucząc się czynności pracy w szkole a także na praktykach. POJUTRZE - to nasi Absolwenci - Pani Kasię, Pan Łukasza i Pan Marcin oraz ich aktualne zajęcia.

 

WARCABY 30.04.2008

 

FAMILIADA 17.05.2008

Zaprosiliśmy rodziców, rodzeństwo i innych członków naszych rodzin do wspólnej zabawy. Najpierw odbył się mecz piłki nożnej. Był oczywiście poczęstunek - kiełbaski z grilla i mnóstwo sałatek (każda klasa zrobiła jedną). Później jeszcze konkurs ze znajomości upodobań dzieci i rodziców oraz zawody sportowe: jazda na taczkach, skoki w workach, strzelanie do bramek i inne. Na koniec przeciąganie liny. Na pożegnanie Monika Iżyk z Dawidem Kuligowskim zaśpiewali przebój "Jak anioła głos".

 

MECZ Z ARKADIĄ 14.05.2008

 

 

DZIEŃ MATKI 26.05.2008

Pan Adam Stefko powitał Mamy i złożył im życzenia, pani Monika Jettka przeczytała ciekawy tekst o tym, jaka musi być Mama. Mamom wręczyliśmy prezenty, poczęstowaliśmy ciastem, zaprosiliśmy na wystawę zdjęć.

 

KRAKÓW 26.05.2008

Tym razem głównym powodem wyjazdu do Krakowa był nasz udział w II Małopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób Niepełnosprawnych. Marcin Kasiński zajął pierwsze miejsce w kategorii dowolnej, tzw. "Frez Style".

Skorzystaliśmy jednak z wielu innych atrakcji: byliśmy w kopalni soli w Bochni, w muzeum Muzeum  Inżynierii Miejskiej i Muzeum Lotnictwa, w trójwymiarowym kinie, w parku wodnym. Miło wspominamy spacery po Krakowie.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Wjazdowej, którzy nas znowu gościli!

 

 

 

DZIEŃ SPORTU 3.06.2008

Nasi nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu: były stanowiska z różnymi dyscyplinami, na przykład chodzeniem w płetwach, mecz piłki nożnej z uczniami "samochodówki". Dzięki toruńskiemu Yacht Klubowi mieliśmy okazję pływać żaglówką! Dziękujemy! Z tej okazji sami malowaliśmy żagle.

 

 

 

REMSCHEID 8-15.06.2008

Po raz trzeci grupa nagrodzonych uczniów naszej szkoły wyjechała do Niemiec. Tematem Tygodnia Osób ze Specjalnymi Potrzebami było studio filmowe: przygotowaliśmy z grupami z Anglii, Walii, Austrii i Niemiec  film science-fiction ze specjalnymi efektami, dźwiękiem i wszystkim co film powinien mieć. Byliśmy w prawdziwym studio telewizyjnym, w miasteczku filmowym... długo by wymieniać wszystkie atrakcje.

 

 

 

BAL ABSOLWENTA 12.06.2008

To nowy pomysł w naszej szkole - po raz pierwszy żegnamy taką dużą grupę absolwentów (trzynastu!). Bal był bardzo elegancki, wszyscy dobrze się bawili.

 

PIKNIK W STRUŻALU 13.06.2008

Nie wszyscy mogli w tym roku wyjechać na wycieczkę, dlatego nauczyciele zorganizowali piknik. Były wspólne zadania, trochę sportu a przede wszystkim piknikowe jedzenie.

 

strona główna